İpek Kirpik Eğitimleri 2019

İpek Kirpik Eğitimleri 2019

FAIRLASH İpek Kirpik Eğitimleri

ipek kirpikFairlash markası olarak vermiş olduğumuz eğitimlerden kısaca bahsetmek istiyoruz . Güncel tekniklere en uygun olacak şekilde bu işi en iyi nasıl öğrenebilirsiniz ? Bunu düşünerek hareket ettik ve sizler için öyle bir program hazırladık .
Öncelikle nasıl başlıyoruz .

1. Aşama :
1 saat süren teknik bir anlatımla başlıyoruz .
İpek kirpik nedir ; çeşitleri nelerdir ? İlk çıkan tekniklerle son teknikler arasında ne tarz farklılıklar var. Biraz bahsedelim : one by one ( klasik teknik ) , 3d Sistem ve Volume Lash sistemi nasıl uygulanır . Bunlar için hangi kalınlıkta kirpiklere ihtiyaç vardır ( 0.15 , 0.10 ,0.07, 0.05 ) Hangi boylar nasıl kombin edilir ( 9/10/11/12/13/14 mm ) Müşterinin göz yapısına göre seçmeniz gereken boylar nelerdir bunları işliyoruz . Son olarak da hangi kıvrım kirpik kullanarak nasıl bir form vermek istiyorsunuz ? – b ( düz kirpik ) , c ( kıvrık kirpik ) , d ( extra kıvrık kirpik ). Çekik bir göz mü elde etmek istiyorsunuz ya da iri ve yuvarlak bir göz mü istiyorsunuz ?
İpek Kirpik Uygulamasının toplam kullanım süresi nedir ? Size gelen müşteriye vermeniz gereken bilgiler nelerdir ve sonrasında karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı nasıl önlemler almalısınız . Ya da müşterinin size sorabileceği sorular nelerdir ? ( Rimel kullanabilir miyim , denize, havuza , duşa girebilir miyim ,makyaj yapmama engel olur mu , kirpiklerime zarar verir mi ? )
Yapıştırıcının önemi nedir ? İpek kirpik uygulamasını iyi yapabilmenizin en iyi unsuru aslında biraz da kullandığınız yapıştırıcının iyi olmasından geçer.
İyi bir yapıştırıcı nasıl olmalı :
– Antialerjik olmalı
– Antiflex olmalı (donduğu yerlerde taşlaşmaması gerekir ) Bazı uygulamalar da görürsünüz ekleme yerleri belli olur , rimel kalıntısı gibi bir görüntü oluşur bu da uygulamayı doğallıktan uzaklaştırır .
– Donma hızı minimum olmalı ( Kuruma hızı 1-2 saniye olan yapıştırıcılar tercih edilmelidir ) Bazı markalarda kuruma hızı 4-5 saniye olduğu zaman hızlı kurutmak için ekstra pompa kullanılırdı . Bu da çok büyük bir vakit kaybına sebep oluyordu .

2. Aşama :
Bu adımda lateks , sünger üzerinde el alıştırması yapmaya başlıyoruz . Hazır 3d,6d kullanmadan nasıl 0.07 kirpikler ile yelpaze ( demet kirpik ) hazırlayabiliriz bunu çalışıyoruz . Model üzerindeki uygulamanın en iyi sonuçlandırılması için el alıştırması yapmanız şart.

3. Aşama :
Canlı Model üzerinde Uygulama
Model üzerinde bir gözü Eğitmen , diğer gözü ise öğrenci tamamlar .
• İki cımbızla birden nasıl çalışılır
• İpek Kirpik takılacak kirpikler nasıl ayrıştırılır
• Birbirlerine karıştırmadan ve yapıştırmadan ipek kirpik nasıl uygulanır
Eğitmen gözetiminde uygulama başarılı bir şekilde sonuçlandırılır ve Sertifika almaya Hak kazanılır .

wimpernverlängerung

wimpern

ipek kirpik kursu

ipek kirpik eğitimi

Bir cevap yazın